Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΕΛ ΠΛΑΤΕΟΣ ΚΟΡΥΦΗΣ

Με τον καθιερωμένο αγιασμό ξεκίνησε και φέτος η νέα σχολική χρονιά στο σχολείο μας σηματοδοτώντας την έναρξη των μαθημάτων.

Το προαύλιο του σχολείου και φέτος γέμισε με παιδιά, φωνές, χαμόγελα και ευχές για μια νέα δημιουργική χρονιά, ενώ καθηγητές και γονείς ευχήθηκαν «καλή πρόοδο» σε όλους τους μαθητές.

Πιο συγκεκριμένα, ο αγιασμός τελέστηκε , χοροστατούντος του πατήρ Αντώνιου του Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής Κορυφής, ο οποίος ευλόγησε τα παιδιά, τους καθηγητές και τους γονείς.

Από την πλευρά της η Διευθύντρια του σχολείου κ. Παπαποστόλου Γεωργία, καλωσόρισε τους γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές και ευχήθηκε τη νέα χρονιά όλοι μαζί, μαθητές και εκπαιδευτικοί,  να γεμίσουμε  τις ψυχές  και το μυαλό μας όχι μόνο με εμπειρίες και γνώσεις αλλά και με στιγμές συγκίνησης, χαράς και δημιουργικότητας.