Υποστήριξη ψυχολόγου στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς

Το σχολείο μας, σας ενημερώνει ότι διαθέτει ψυχολόγο για τις ανάγκες των μαθητών, του εκπαιδευτικού προσωπικού και των γονέων.

Η ψυχολόγος παρέχει ψυχοκοινωνική και συμβουλευτική υποστήριξη, καθώς και ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας, στα πλαίσια της «Υποστήριξης Σχολικών Μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς».

Εκπαιδευτικοί, γονείς, κηδεμόνες των μαθητών μας και μαθητές, μπορούν να απευθύνονται στην ψυχολόγο του σχολείου, κα Αγγέλη Βασιλική, όπου και θα είναι διαθέσιμη κάθε Πέμπτη.

Είναι σημαντικό να επισημανθεί πως για τους μαθητές/τριες, χρειάζεται  η γραπτή συγκατάθεση του γονέα/κηδεμόνα, στην οποία θα βεβαιώνεται ότι επιτρέπει την επικοινωνία του παιδιού με την ψυχολόγο. Η υπεύθυνη δήλωση θα δίνεται στην διευθύντρια.

Για όποιον/α ενδιαφέρεται, τα ραντεβού θα πραγματοποιούνται κάθε Πέμπτη μεταξύ των ωρών 08:30-13:30, κατόπιν συνεννόησης με την διευθύντρια του σχολείου.

Η υπεύθυνη δήλωση βρίσκεται στον παρακάτω σύνδεσμο: