49 χρόνια μετά…

Η θεατρική παράσταση «Η ιστορία μιας νύχτας», ήταν η πρόταση των εκπαιδευτικών αλλά και των μαθητών για τον εορτασμό της επετείου για το Πολυτεχνείο.

Αυτοσχεδιασμοί, μουσική , βίντεο,  διάλογοι και μονόλογοι ανέδειξαν  την δυναμική των παιδιών καθώς και την αισθητική άποψη των εκπαιδευτικών.

Η γιορτή του Πολυτεχνείου ήταν μια απόδειξη ότι οι μαθητές μας διεκδικούν και παίρνουν ενεργό ρόλο στο σχολείο , συμμετέχουν, οργανώνουν και  εκτελούν άριστα και αποτελεσματικά ότι αναλαμβάνουν.

Ευχαριστούμε τους καθηγητές  Ευπραξία Καραφώλα και Ντόβα Παναγιώτη καθώς και τους μαθητές-μαθήτριες Αντωνίου Μαρία, Αλεξίου Νικολέτα, Βασιλοπούλου Δέσποινα, Γιοβανοπούλου Ελένη, Κατρανίτσα Μαρία, Περμανθούλη Ιωάννα, Τσαρτσάνη Στέλλα, Γάρο Μάριο, Γκούντα Χρήστο, Ευαγγελόπουλο Γιώργο, Περμανθούλη Δημήτρη και Πετικόπουλο Παύλο.