Τελετή αποφοίτησης

Η ώρα της αποφοίτησης ολοκληρώνει έναν κύκλο ζωής που διήρκεσε 12 χρόνια. Χρόνια γεμάτα δημιουργία, συντροφικότητα, ανεμελιά, χαρά. Ταυτόχρονα σηματοδοτεί την αυγή μιας νέας εποχής, μιας νέας πορείας.

Η τελετή αποφοίτησης του Λυκείου πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Ιουνίου, στο  σχολείο μας.

Τελειόφοιτοι, γονείς και καθηγητές μοιραστήκαμε στιγμές συγκίνησης και χαράς.

Η Διευθύντρια του σχολείου, κα Γεωργία Παπαποστόλου, κλείνοντας την ομιλία της , απευθυνόμενη στους τελειόφοιτους, είπε:

«Αγαπητά μας παιδιά»

Σας αποχαιρετούμε, απόψε με τις πιο εγκάρδιες ευχές μας να επιτύχετε στη ζωή σας αυτό που πραγματικά επιθυμείτε, να είστε ευτυχισμένοι, να δείτε τους κόπους της σχολικής σας πορείας να ανταμείβονται, να υλοποιήσετε τους στόχους σας και να είστε πάντοτε γεροί, δυνατοί και χαμογελαστοί, όπως άλλωστε ταιριάζει σε νέους ανθρώπους.

Συγχαρητήρια σε όλους τους τελειόφοιτους. Καλό δρόμο στη ζωή σας, παιδιά!!